לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

5 כללים לתביעות לאחר תאונת דרכים

תאונות יכולות להיות מלחיצות ומבלבלות, וחשוב לדעת מה לעשות לאחר תאונה כדי להגן על הזכויות והאינטרסים שלכם. לכן, אם אתם נמצאים במצב בו אתם מעורבים בתאונת דרכים, ייתכן שאתם זכאים לפיצויים מהגורם אשר אחראי על התאונה או לפיצוי מחברת הביטוח שלו.

עם זאת, חשוב להבין את הכללים והנהלים להגשת תביעה לאחר תאונה כדי להבטיח שתקבלו את מלוא הפיצויים. אנחנו כאן כדי לעזור לכם ולסקור עבורכם את הכללים המרכזיים לתביעות לאחר תאונה כדי לעזור לכם לנווט בתוך התהליך זה.

 

   1. דווחו למשטרה על התאונה

אחד הכללים הראשונים לתביעות לאחר תאונת דרכים הוא דיווח על התאונה למשטרה. זה חשוב מכמה סיבות. ראשית, דיווח על התאונה למשטרה יוצר רישום רשמי של התאונה, מה שיכול להועיל בהוכחת אשמה ובקביעת נזקים. שנית, דיווח על התאונה למשטרה יכול להגן עליכם גם מפני טענות או האשמות שווא.

לבסוף, מדינות מסוימות דורשות מהנהגים לדווח למשטרה על תאונות אם יש נזק לרכוש או פציעה ולכן גם אם אתם בישראל וגם אם אתם בחו"ל, זה השלב הראשון בתהליך התביעה.

משטרת תאונות

  2 . תיעוד של התאונה

כלל חשוב נוסף לתביעות לאחר תאונת דרכים הוא תיעוד התאונה בצורה יסודית ככל הניתן. זה כולל צילום של זירת התאונה, הנזק אשר נגרם לרכב שלכם וכל פציעות שנגרמו לכם, אם חלילה קיימות כאלו. כמו כן, חשוב לקבל את פרטי הקשר והביטוח של הנהג השני, כמו גם לדבר עם כל העדים לתאונה כדי שידעו לדווח על המקרה ולאשש את הטענות שלכם. על ידי תיעוד התאונה, תוכלו לספק ראיות לתמיכה בטענתכם ולסייע בביסוס תקלות ונזקים.

 

   3 . פנייה לחברת הביטוח שלכם

לאחר תאונה, יהיה עליכם לפנות לחברת הביטוח שלכם כדי לדווח על התאונה ולהתחיל בתהליך התביעות. חשוב לפנות לחברת הביטוח בהקדם האפשרי לאחר התאונה, שכן ייתכנו מועדים לדיווח על התאונה ולהגשת תביעה. כאשר אתם יוצרים קשר עם חברת הביטוח שלכם, תהיו מוכנים לספק להם את פרטי התאונה, לרבות תאריך, שעה, מיקום וכל מידע רלוונטי אחר.

 

  4 . שיתוף פעולה עם חברת הביטוח

לאחר שדיווחתם על התאונה לחברת הביטוח, חשוב לשתף עמה פעולה לאורך כל תהליך התביעה. זה עשוי לכלול מסירת מידע או תיעוד נוספים, הגשה לבדיקות רפואיות או ראיונות, והשתתפות בגישור או בוררות. על ידי שיתוף פעולה עם חברת הביטוח, תוכלו לעזור להבטיח שהתביעה שלכם תטופל בצורה חלקה ושתקבל את הפיצוי המגיע לכם.

חברת ביטוח

  5  . פנייה לייעוץ משפטי

במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך לפנות לייעוץ משפטי שיעזור לכם לנווט בתהליך התביעה לאחר תאונה. זה עשוי להיות נחוץ אם הנהג השני חולק עליכם או אם חברת הביטוח דוחה את תביעתכם. עורך דין יכול לעזור לכם להבין את הזכויות והאפשרויות שלכם ויכול לייצג אותכם במשא ומתן או בהליכים משפטיים.

 

לסיכום

אם עברתם תאונת דרכים, פנו לחברת אקסידנט שיסייעו לכם בתהליך.

תאונת דרכים

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא

4 חוקים שיש להתקנת מצבר

התקנה של מצבר היא אחת הפעולות הכי שכיחות בעולם הרכב. המצבר הקלאסי הוא רכיב בעל תוחלת חיים יחסית קצרה שלאר חלקי הרכב, מה שאומר שאם