לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

4 חוקים שיש להתקנת מצבר

התקנה של מצבר היא אחת הפעולות הכי שכיחות בעולם הרכב. המצבר הקלאסי הוא רכיב בעל תוחלת חיים יחסית קצרה שלאר חלקי הרכב, מה שאומר שאם אתם מחזיקים את אותו רכב מספר שנים כנראה שתצטרכו להחליף מתישהו את המצבר שלו. בהתקנה של מצבר יש כמה חוקים שכדאי להכיר, כדי לא למצוא את עצמכם תוך זמן קצר עם תקלות נוספות במצבר החדש.

 

התקנת מצבר ברכב

התקנה של מצבר ברכב היא פעולה יחסית פשוטה. המצבר מונח בקדמת הרכב בסמוך למנוע ומחובר אליו. כדי להחליף את המצבר כל מה שצריך לעשות זה פשוט לפרק את המצבר הישן, לבדוק את תקינות החיבורים שלו ולהכניס לאותו מקום בדיוק את המצבר החדש. למרות שזה אולי נשמע לכם פשוט, ויש מי שרוצים לעשות את זה לבד, החוק הראשון נוגע בדיוק לדבר הזה.

התקנת מצבר ברכב

התקנה רק במקום מקצועי

את החלפת המצבר אנחנו ממליצים לכם לעשות רק במקום מקצועי כמו מצברים בראשון לציון. למרות שלא מדובר על הדבר הכי מורכב שאתם יכולים לעשות, עדיין החלפה של מצבר דורשת היכרות עם עולם הרכב, וביצוע לא נכון שלה עלול להוביל לתקלות חמורות יותר. החלפה של מצבר היא לא פעולה מאוד יקרה, ואין סיבה לא לבצע אותה במקום מקצועי.

 

המצבר צריך להתאים לרכב

עוד דבר שחשוב להקפיד עליו הוא התאמה של המצבר הרכב. כיום ישנם לא מעט סוגי מצברים, חלקם יכולים להחזיק מעמד יותר זמן מאשר מצבר קלאסי, אולם לא כולם מתאימים לרכב שלכם. הוראות היצרן של הרכב מגדירות אלו מצברים מתאימים לשימוש בו. אל תנסו להכניס לרכב שלכם מצבר לא מתאים, הדבר עלול להסתיים בנזק חמור לרכב.

המצבר צריך להתאים לרכב

השוואת מחירים

עוד חוק שכדאי להקפיד עליו לפני שמחליפים מצבר הוא פשוט להשוות מחירים. החלפה של מצבר היא לדבר יקר, ובדרך כלל היא תעלה לכם כמה מאות שקלים, ועדיין, אין סיבה אמיתית שתשלמו מחיר יקר יותר ממה שאתם באמת צריכים. בדקו מחירים של כמה מצברים, ונסו לבדוק מי בעל המקצוע שייתן לכם את המחיר הכי נמוך על העבודה עצמה.

 

האם המצבר שלנו באמת נהרס

הבדיקה האחרונה שחשוב לבצע לפני שאנחנו מחליפים את המצבר הישן שלנו היא שהוא באמת נהרס. רוב המצברים הם כאלו שניתן לפתוח אותם ולפעמים הפתיחה הזו יכולה לעזור לאיש מקצוע לתקן את המצבר מה שיעזור לכם לחסוך לא מעט כסף. אם התקציב שלכם מוגבל תוכלו גם להחליף את המצבר שיש לכם במצבר משומש שהמחיר שלו יהיה חצי משל מצבר חדש.

 

לסיכום

בעת החלפה של מצבר לרכב יש כמה חוקים שכדאי להקפיד עליהם. החוק הראשון הוא החלפה של המצבר רק במקום מקצועי. בנוסף, זכרו לבחור במצבר שמתאים לרכב שלכם, וכמובן אל תשכחו להשוות מחירים כדי לקבל הצעת מחיר משתלמת.

4 חוקים שיש להתקנת מצבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא