לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

3 מקרים בהם מומלץ להעזר בעורך דין תלונות שווא

תלונות שווא הפכו לתופעה של ממש בשנים האחרונות, ואנו נתקלים בתופעה זו במגוון של תחומים משפטיים. לתלונות שווא יכולות להיות השלכות מרחיקות לכת, להכתים את המוניטין, לגרום למצוקה רגשית ולהשפיע על הפרנסה.

במקרים כאלה, אנשים שהואשמו בטעות בהתנהגות בלתי הולמת דורשים מומחיות של עורך דין תלונות שווא. המאמר הבא ידבר על הצורך בעורך דין לתלונות שווא, ויביא 3 דוגמאות למקרים שבהם אנו עלולים להזדקק לשירותיו.

 

תופעת תלונות השווא

לאחרונה מתגברת תופעה של תלונות שווא בישראל, כשמגמה זו מקיפה מגוון רב של נושאים, למשל עבירות מין, מחלוקות משמורת על ילדים ועוד. הסיבה לכך יכולה להשתנות ממקרה למקרה, ובעוד בחלק מהמקרים מדובר על רצון למשוך תשומת לב, במקרים אחרים מדובר בסחטנות כלכלית, נקמנות או מניעים אחרים.

מדובר בעניין חמור מאוד, שכן מילה אחת יכולה להרוס קריירה של אדם חף מפשע לנצח, ולהכתים את שמו בלי שום סיבה. עם עליית המגמה השלילית הזו, הפכו פופולאריים גם עורכי דין המתמחים במקרים שכאלו, ומתוקף תפקידם נחלצים להגן על החפים שהמוניטין שלהם נרמס. באילו מקרים אנו עלולים להזדקק לעזרת עורך דין תלונת שווא?

תלונות
טענות שווא במקום העבודה

בסביבות העבודה התחרותיות של היום, תלונות שווא על הטרדה או אפליה יכולות להיות הרסניות לקריירה ולחייו האישיים של אדם. אחת הדוגמאות למקרה שבו מומלץ עורך דין תלונות שווא כרוכה בטענות על הטרדה מינית במקום העבודה.

האדם הנאשם, למרות היותו בעל עבר מקצועי נקי וללא היסטוריה של התנהגות בלתי הולמת, מוצא את עצמו בפני השלכות חמורות המבוססות על האשמות שווא. עורך דין לתלונות שווא יכול לבחון בקפדנות את הראיות, לראיין עדים ולאסוף מידע רלוונטי כדי לפרק את הטענות הכוזבות ולהגן על זכויות הלקוח שלו.

 

האשמות שווא בסכסוכי משמורת ילדים

מאבקי משמורת ילדים יכולים להיות טעונים רגשית ושנויים במחלוקת, וכתוצאה מכך האשמות שווא נטענות כנגד אחד ההורים. האשמות אלו, כגון האשמות על התעללות או הזנחה, יכולות להשפיע באופן משמעותי על תוצאות דיוני המשמורת ולהשפיע לטווח ארוך הן על הנאשם והן על הילד המעורב.

משמורת על ילד

עורך דין לתלונות שווא המתמחה בדיני משפחה יכול לחשוף את האמת על ידי עריכת חקירות יסודיות, התייעצות עם עדים מומחים והצגת ראיות משכנעות כדי להפריך את הטענות הכוזבות. המומחיות הזו חשובה לאין ערוך בהבטחת טובת הילד ובהגנה על זכויות ההורה התמים.

 

תלונות שווא בתיקים פליליים

לתלונות שווא בתיקים פליליים עלולות להיות השלכות חמורות, שעלולות להוביל להרשעות שגויות ולעונשי מאסר ארוכים. בין אם מדובר באונס, רצח, או פשעים הקשורים לסמים – תלונות שווא עלולות להיות הרות אסון עבור האדם שמולו טוענים. במקרים שכאלו, עורך דין המתמחה בתלונות שווא יוכל להשתמש במיומנויות שלו ע"מ להציל אנשים חפים מפשע.

עורך דין תלונות

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא