לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

3 דרכים לא להסתבך עם החוק כאשר אתם סוגרים מרפסת

אנשים פרטיים ובעלי עסקים הסתבכו לאחרונה עם חוק התקנת הפרגולה, משום שהם לא הכירו בו מקרוב. מדריך זה עולה לרשת, כדי להעלות את המודעות לעניין החשוב והלא מדובר. הישארו כאן ותהיו בטוחים שתפעלו בדרך הישר. שכן, בשורות הבאות יוצגו בפניכם 3 הדרכים שימנעו מכם להסתבך עם החוק.

 

דרך ראשונה – תכירו בשינויים שאירעו בחוק

אם אתם רוצים להתנהל בהתאם לקבוע בחוק, עליכם להכיר בחוק ובשינויים שערכו בו לאחרונה. כידוע, עד לפני כמה שנים, הייתם צריכים להגיע למשרדי הרשות המקומית שבה אתם מתגוררים. שכן, שם ניתן היה למלא בקשה להתקנת פרגולה. מדובר בתהליך מעייף במיוחד שעשוי לארוך זמן רב (מספר שבועות ולעיתים אף חודשים), כאשר המטרה הייתה לקבל תשובה שתגלה אם ניתן לבצע את ההתקנה או לא. בשנת 2015 אירע שינוי משמעותי בתחום שהקל על התקנת פרגולות. שכן, המתעניינים שתכננו להתקין פרגולה ששטחה לא עלה על 50 מ"ר יכלו להגיש טופס מקוון שמדווח על ההתקנה, מבלי להמתין לקבלת היתר. חשוב שתכירו בשינויים אלה, כדי שלא תסתבכו עם הגעה למשרדי הרשות המקומית שתתגלה כבזבוז זמן.

איך מגיעים למתקין מומלץ

 

דרך שנייה – תפנו לרשות המקומית בעת הצורך

אף אחד לא רוצה להיתקל בפקחים שיגלו על קיומה של פרגולה שהותקנה בניגוד לחוק. אם החלטתם לבצע התקנה של סגירה למרפסת ששטחה עולה על 50 מ"ר ואינכם רוצים להסתבך עם החוק, עליכם להגיש טופס מקוון באתר של הרשות המקומית.

 

דרך שלישית – פנו למומחים

התקנה של פרגולה זה לא עניין של מה בכך. מדובר בתהליך שמחייב היכרות עם החוק, אך לא רק. שכן, ההתקנה צריכה להתבצע תוך היכרות עם חומרים איכותיים ושימוש בכלים מתקדמים. אם אתם רוצים שלא להסתבך עם החוק, עליכם לפנות לבעל מקצוע שבקיא בהליך. שכן, הוא יציג בפניכם את האותיות הקטנות שקבועות בחוק ויבצע את ההתקנה, כך שתוכלו ליהנות מפתרון הצללה שהוא לא רק אסתטי, אלא גם בטיחותי וחוקי.

 

איך מגיעים למתקין מומלץ?

פנייה למתקין שבקיא בתחום סגירת המרפסות מחייבת חיפוש נרחב. נסביר שתצטרכו להשתמש באחת או יותר מהפלטפורמות הבאות שמרכזות מידע מהימן ועדכני בנושא:

 

  1. לשונית הביקורות של גוגל: פלטפורמה זו תחשוף אתכם לחוות דעת שנכתבו לאחרונה על ידי לקוחותיו של מתקין מסוים שחשבתם ליצור עמו קשר
  2. קבוצות פייסבוק עירוניות: גלישה לקבוצת פייסבוק של העיר או היישוב בו אתם מתגוררים, תאפשר לקבל המלצות על מתקינים שביצעו סגירת מרפסת לשכנים

 

השורה התחתונה

עד כאן 3 הדרכים שימנעו הסתבכות עם החוק בכל הנוגע לסגירת מרפסת. בשלב זה אתם מכירים במידע הרלוונטי, כך שנותר לכם רק ליישם את הטיפים שהוצגו לעיל ולהתקין את הפרגולה באופן בטיחותי וחוקי. נאחל שתבצעו את ההליך על הצד הטוב ביותר ושתעבירו את המידע הלאה, כדי לעשות טוב לאחרים.

דרך ראשונה – תכירו בשינויים שאירעו בחוק

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא

5 סוגים של בדיקות נאותות שחובה להכיר

בעולם העסקים המודרני, בדיקת נאותות (Due Diligence) היא תהליך חיוני בכל עסקה משמעותית, בין אם מדובר ברכישת חברה, מיזוג, השקעה או שותפות. בדיקת נאותות מאפשרת

כל מה שחשוב לדעת לפני שמוכרים דירה

מכירת דירה היא תהליך מורכב ומסובך המשלב היבטים משפטיים רבים. כדי להבטיח את הצלחת העסקה ולהגן על האינטרסים שלכם, חשוב להבין את השלבים המרכזיים בתהליך