לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

הבן שלכם קיבל זימון לחקירה משטרתית? חשוב שתכירו את החוק

אין הורה שרוצה לקבל טלפון מהמשטרה עם הודעה שהבן שלו מוזמן לחקירה. זו יכולה להיות חוויה מבהילה ומלחיצה מאוד. פתאום עולות המון שאלות ודאגות – מה בדיוק קרה? האם הילד שלי צפוי לעונש? איך אני אמור להתנהל מול החוקרים? כאן ננסה לתת מענה לשאלות הללו ולהציע כמה עצות מועילות להתמודדות עם מצב כזה. 

 

מה זה בעצם חוקר משטרתי?

חוקר משטרתי הוא שוטר שתפקידו לחקור חשודים ועדים בפלילים. הוא יכול להיות מהימ"ר (היחידה המרכזית לחקירות), ממשטרת התנועה, ממשטרת הגבולות או מכל יחידה אחרת. תפקידו העיקרי הוא לאסוף ראיות ועדויות כדי לקבוע אם בוצעה עבירה פלילית, ואם כן – על ידי מי.

החוקר יזמן את הבן שלכם לחקירה כדי לשאול אותו שאלות בנוגע לחשד לביצוע עבירה. זה יכול להיות משהו שהוא עשה, או משהו שהוא היה עד לו. בנוסף, החקירה יכולה להיות קצרה, של כמה דקות בלבד, או ארוכה יותר – תלוי בנסיבות, במורכבות האירוע ועוד.

מה זה בעצם חוקר משטרתי

למה חשוב לדאוג כשמזמנים את הבן שלכם לחקירה?

ראשית, חשוב להבין שעצם הזימון לחקירה לא אומר שהבן שלכם אשם במשהו. יכול להיות שהוא פשוט נקרא כדי לתת עדות על משהו שייתכן והוא ראה או שמע. עם זאת, אם הבן שלכם חשוד בביצוע עבירה, המצב רציני יותר. כל מה שהוא יגיד בחקירה יכול לשמש נגדו בבית משפט, אם יוגש נגדו כתב אישום. לכן חשוב מאוד שהוא יהיה זהיר במה שהוא אומר.

דבר נוסף שצריך להביא בחשבון זה הלחץ הנפשי שכרוך בחקירה משטרתית. זו יכולה להיות חוויה מלחיצה ומפחידה, במיוחד לילד או מתבגר. לכן חשוב לשמור על קור רוח ולזכור לתת לו תמיכה רגשית לאורך כל התהליך.

 

מהם הצעדים שכדאי לנקוט?

  1. שכרו עורך דין – ההמלצה הראשונה והחשובה ביותר היא לשכור עורך דין מנוסה כמו עו"ד פלילי גיל באיער המומחה בתחום. הוא ידע איך להגן על הזכויות של הבן שלכם ולדאוג לאינטרסים שלו מול המשטרה. חשוב מאוד לקבל ליווי מעו"ד ולא ללכת לחקירה לבד!
  2. שימרו על זכות השתיקה – לכל אדם יש את הזכות לשתוק ולא להשיב על שאלות בחקירה. עורך דין מקצועי כנראה ימליץ לנצל היטב את הזכות הזאת, כדי לא להסתבך בגרסאות או סתירות. גם אם הוא בטוח שאין לו מה להסתיר.
  3. שתפו פעולה – למרות זכות השתיקה, בדרך כלל עדיף לשתף פעולה עם החוקרים במידת האפשר. סירוב גורף לענות עלול ליצור רושם שלילי וחיזוק החשדות לגביכם. עורך דין שילווה אתכם ויכיר את המקרה, ידע לייעץ לכם מה לומר, מתי ואיך.

מהם הצעדים שכדאי לנקוט

לסיכום,

חקירה משטרתית היא אירוע משמעותי שאסור להקל בו ראש. כהורים, תפקידכם הוא לדאוג לזכויות ולטובת הבן שלכם. שכרו עורך דין טוב, עודדו את הילד לשתף פעולה בזהירות תוך שמירה על זכות השתיקה, ובעיקר – תנו לו את כל התמיכה והאהבה שהוא צריך כדי לצלוח את התקופה המורכבת הזו.

הבן שלכם קיבל זימון לחקירה משטרתית חשוב שתכירו את החוק

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא

יש לך שאלה משפטית? תכיר את SEO Doctor!

בחיי היום-יום, כולנו נתקלים בשאלות וסוגיות משפטיות שונות: האם אני רשאי להחזיר מוצר שקניתי? מהן זכויותיי כאשר שכן שלי אינו משלם דמי ועד הבית? ועוד.

3 מקרים שבהם כדאי לפנות לעו"ד צבאי

ישנם מצבים ספציפיים שבהם המומחיות של עורך דין צבאי הופכת לא רק למועילה, אלא גם למכרעת. הנה שלושה מקרים בולטים בשל מורכבותם וההשפעה המשמעותית שיכולה

מזונות ילדים במקרה שהאבא פשט רגל

מזונות ילדים הם חיוניים להבטחת רווחתם הכלכלית של ילדים לאחר גירושין. במקרים שבהם האב פושט רגל, השאלה של תמיכה בילדים יכולה להפוך למורכבת יותר. במאמר