לייעוץ עם עו"ד חייגו עכשיו:

אתם עומדים לקבל ירושה? 4 שאלות שחשוב לשאול עו"ד צוואות וירושות

מעטים הם האזרחים שמכירים בחוק הירושה. שכן, הוא אינו נלמד במסגרת הבית ספרית, כך שאנו נתקלים בו במהלך חיינו, ברגעי האמת. מדריך זה עולה לאתר, כדי להקל על ההתמודדות עם תרחיש זה. בשורות הבאות נציג בפניכם את 4 השאלות שחשוב לשאול עורך דין שעוסק בתחום הצוואות והירושות ונצרף כמובן את התשובות אליהן. הישארו כאן ותהיו בטוחים שתצאו עם האינפורמציה הבסיסית שתקל עליכם בהליך המורכב.

 

שאלה ראשונה: האם יש הבדל בין ירושה לצוואה?

סביר להניח ששמעתם לא פעם את שני המושגים הנפוצים שהוצגו בכותרת שלעיל. אלה גורמים לבלבול בקרב היורשים. כאמור, אנחנו כאן כדי לעשות סדר. לכן, נסביר שיש הבדל בין השניים. צוואה הינה מסמך שנכתב על ידי המנוח, בו מופיעים כל הנכסים (רכב, בית, פיקדונות ועוד) שמועברים ליורשים שנבחרו על ידו. חוק הירושה צפוי לחול באופן אוטומטי במידה והמנוח לא הותיר אחריו ירושה. חוק זה קובע מי יהיו היורשים.

יְרוּשָׁה

שאלה שנייה: מהו צו ירושה?

חשוב לשאול את עורך הדין שלכם אודות צו הירושה, כדי שתוכלו לדעת במה מדובר ואיך עליכם להתנהל עמו. נסביר בקצרה שזהו צו הצהרתי בלבד, כך שהוא לא עוסק ברכוש ונכסים. הצו מצהיר אודות היורשים של המנוח ומפרט אודות החלק של כל אחד מהם בעיזבון. נזמין אתכם ללחוץ על הקישור הבא שיאפשר ליצור קשר עם עורך דין מומלץ שיענה לכם על שאלה זו (או כל סוגיה אחרת) בהרחבה: guykamri-law.co.il.

 

שאלה שלישית: איך אפשר לקבל את צו הירושה?

אי אפשר לעסוק בצו ירושה, מבלי להסביר אודות הדרך שתאפשר לקבל אותו. נסביר שתצטרכו תחילה למלא טופס ייעודי ולצרף את תעודת הפטירה של המנוח. לאחר מכן, תוכלו להגיש את הטופס ולפתוח בקשה אל הרשם לענייני ירושה.

 

שאלה רביעית: יכול להיות שמישהו יגיש התנגדות למתן צו הירושה?

בהחלט. דבר הבקשה לצו ירושה צפוי להתפרס בעיתונים היומיים, כדי להזמין אנשים שעשויים להתנגד לצו זה. יש מצבים שבהם מוגשת התנגדות ליועמ"ש. עליכם לפנות לעורך דין מומלץ במידה ומצאתם את עצמכם במצב שכזה, כדי שהוא יבחן את המצב ויסביר לכם אודות המשך התהליך.

נציין שתצטרכו לערוך בירור אודות טיבו של עורך הדין, כדי שתוכלו להיות בטוחים בכך שיש לו ניסיון עם מקרים דומים ושהוא נחשב למומלץ בקרב לקוחותיו הקודמים. את הבירור ניתן לערוך תוך קריאת חוות דעת שהועלו לאחרונה לרשת או באמצעות בירור עם מכרים שהסתייעו בעורך דין בהקשר זה לאחרונה.

 

השורה התחתונה

קבלת ירושה זה לא עניין של מה בכך. מדובר בתהליך מורכב שצריך להכיר בו מקרוב. בשלב זה ברור לכם שתצטרכו לפנות לעורך דין צוואות, כדי שזה ילווה אתכם לאורך הדרך ויענה בסבלנות ואריכות על השאלות שיעניינו אתכם.

עורך דין לענייני ירושה

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא

יש לך שאלה משפטית? תכיר את SEO Doctor!

בחיי היום-יום, כולנו נתקלים בשאלות וסוגיות משפטיות שונות: האם אני רשאי להחזיר מוצר שקניתי? מהן זכויותיי כאשר שכן שלי אינו משלם דמי ועד הבית? ועוד.

3 מקרים שבהם כדאי לפנות לעו"ד צבאי

ישנם מצבים ספציפיים שבהם המומחיות של עורך דין צבאי הופכת לא רק למועילה, אלא גם למכרעת. הנה שלושה מקרים בולטים בשל מורכבותם וההשפעה המשמעותית שיכולה